تاسیس بورس بین الملل، مجددا آنالیز می گردد

به گزارش وبلاگ ریبن سبز، علیرضا ناصرپور در افتتاحیه هشتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و سیزدهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری از آنالیز تاسیس بورس بین الملل اطلاع داد و گفت: ایجاد بورس بین الملل در سال های قبل به وسیله شورای عالی منطقه ها آزاد ارائه شده بود که با روی کار آمدن هیات مدیره تازه سازمان، این پیشنهاد دوباره مطرح شد.

تاسیس بورس بین الملل، مجددا آنالیز می گردد

وی ادامه داد: آنالیز ها درحال انجام است و با توجه به پیچیدگی های موضوع، همه ابعاد آن باید آنالیز گردد. ملاحظات از سوی سازمان بورس و شورای عالی منطقه ها آزاد درحال انجام است و برای جذب سرمایه گذار خارجی این حمایت از سوی سازمان بورس انجام خواهد شد.

توسعه ابزارها و نهادهای اقتصادی

معاون نظارت بر نهادهای اقتصادی سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به تصویب قانون بازار اوراق بهادار در مجلس شورای اسلامی در 16 سال پیش اظهار کرد: این قانون نقطه عطفی در راستا توسعه بازار سرمایه بود. هرچند بازار سرمایه طی 16 سال قبل راستا پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است اما به جایی رسیده که تنوع نهادهای اقتصادی آن قابل قبول است.

ناصرپور ادامه داد: تنوع هم در حوزه ابزارهای اقتصادی و هم در حوزه ابزارها قابل قبول است. البته بعضی ابزارها از عمق کافی برخوردارند و بعضی دیگر به توجه بیشتری احتیاج دارند.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری غیرمستقیم در بورس طی یک دهه گذشته مورد توجه قرار گرفته است، اظهار کرد: درحال حاضر 300 صندوق سرمایه گذاری و 54 شرکت سبدگردان در بازار سرمایه فعال هستند. البته هنوز با حالت ایده ال فاصله داریم اما کوشش ها قابل تحسین است.

به گفته ناصر پور، سیاست سازمان بورس، توسعه کمی و کیفی نهادها و ابزارهای اقتصادی است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز

به "تاسیس بورس بین الملل، مجددا آنالیز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاسیس بورس بین الملل، مجددا آنالیز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید